2015.07.16: Megjelent a Lean szótár 7. kiadása. 2014.04.22: Megjelent a Lean szótár Android alkalmazás. 2014.03.27: Megjelent a Lean szótár 6. kiadása. 2013.05.01: Mától az Online lean szótár is tartalmazza a Rövidítések jegyzékét. 2013.03.27: Megjelent a Lean szótár 5. kiadása. Az Online lean szótárt is frissítettük. 2012.09.07: A letöltések számának csökkenése, és a szerkesztői érdeklődés megcsappanása miatt a szótár következő kiadása jövő márciusban fog megjelenni. 2012.07.30: Augusztus végéig várjuk a javaslatokat a szótár ötödik kiadásához. 2012.03.27: Megjelent a Lean szótár 4. kiadása. Az Online lean szótárt is frissítettük. 2012.03.19: Írtunk egy keresőt az Online szótárhoz, hogy még hatékonyabban lehessen használni. 2012.03.07: A Lean szótár 4. kiadásának szerkesztése megkezdődött. Március 27-től elérhető lesz. 2012.03.05: Mától elérhető az Online lean szótár. 2012.02.24: Az Online lean szótár feltöltését megkezdtük. Március elejétől elérhetővé válik tagjaink számára. 2012.02.14: Mától saját oldalt kapott a Lean szótár. A későbbiekben tovább fejlesztjük a honlap tartalmát.
Lean termeléstervező
Android Lean szótár
Útmutató
Közreműködtek
Dr. Bóna Krisztián Hujber Tünde Dr. Kovács Péter Kovács Péter Kővári Róbert Molnár Szabolcs Antal Norbert Bakos András Bánffy Laura Báthory Zsuzsanna Bereczki Csaba Bőczén Gábor Dőry Szabolcs Falcsik Mari Kesztler Róbert Kosovics Gábor Kotter, Edwin Losonci Dávid Mátyás Csaba Dr. Németh Balázs Nika Tamás Sarkadi Károly Szalay Csaba Sztrapkovics Balázs Takács András Tamás Tóth Katalin Tömpe László
A színek használatát nem lehet elkerülni; ha szabályozottan használjuk őket, pluszinformációt jelenthetnek. A szabályokat célszerű minél szélesebb körben egységesíteni, hogy ha egy dolgozót áthelyeznek a gyár egyik végéből a másikba, akkor a jelölések ne legyenek ismeretlenek számára. A fontosabb dolgok színeit célszerű akár az egész vállalatcsoportra nézve egységesen meghatározni. Ily módon akkor sem kell újratanulnunk a színek használatát, ha történetesen a cég egyik külföldi telephelyén járunk. A színeket használhatjuk a termék minőségének jelölésére (más színű dobozban tároljuk a megfelelő, a visszatartott és a selejt termékeket); a dolgozói viseletben a területek és rangok elkülönítésére; a gyár különböző részeinek jelölésére (munkaterület, veszélyes hely, gyalogút, pihenő). A gyár profiljától függően más színnel jelölhetjük a termékcsaládokat, esetleg a típusokat. Fontos, hogy amennyiben a különböző dolgok jelölésére színeket használunk, akkor azok a színek jól elkülönüljenek egymástól. Figyelembe kell vennünk azt is, hogy amikor ugyanazt a dokumentumot különböző nyomtatókon nyomtatjuk ki, teljesen eltérő színt is kaphatunk. Ha már kifogytunk a színekből (ami sajnos hamar bekövetkezik), érdemes alakzatokat és mintázatokat használni.