2015.07.16: Megjelent a Lean szótár 7. kiadása. 2014.04.22: Megjelent a Lean szótár Android alkalmazás. 2014.03.27: Megjelent a Lean szótár 6. kiadása. 2013.05.01: Mától az Online lean szótár is tartalmazza a Rövidítések jegyzékét. 2013.03.27: Megjelent a Lean szótár 5. kiadása. Az Online lean szótárt is frissítettük. 2012.09.07: A letöltések számának csökkenése, és a szerkesztői érdeklődés megcsappanása miatt a szótár következő kiadása jövő márciusban fog megjelenni. 2012.07.30: Augusztus végéig várjuk a javaslatokat a szótár ötödik kiadásához. 2012.03.27: Megjelent a Lean szótár 4. kiadása. Az Online lean szótárt is frissítettük. 2012.03.19: Írtunk egy keresőt az Online szótárhoz, hogy még hatékonyabban lehessen használni. 2012.03.07: A Lean szótár 4. kiadásának szerkesztése megkezdődött. Március 27-től elérhető lesz. 2012.03.05: Mától elérhető az Online lean szótár. 2012.02.24: Az Online lean szótár feltöltését megkezdtük. Március elejétől elérhetővé válik tagjaink számára. 2012.02.14: Mától saját oldalt kapott a Lean szótár. A későbbiekben tovább fejlesztjük a honlap tartalmát.
Lean termeléstervező
Android Lean szótár
Útmutató
Közreműködtek
Dr. Bóna Krisztián Hujber Tünde Dr. Kovács Péter Kovács Péter Kővári Róbert Molnár Szabolcs Antal Norbert Bakos András Bánffy Laura Báthory Zsuzsanna Bereczki Csaba Bőczén Gábor Dőry Szabolcs Falcsik Mari Kesztler Róbert Kosovics Gábor Kotter, Edwin Losonci Dávid Mátyás Csaba Dr. Németh Balázs Nika Tamás Sarkadi Károly Szalay Csaba Sztrapkovics Balázs Takács András Tamás Tóth Katalin Tömpe László
A felső vezetők által használt menedzsment módszer, melynek alapját a teljes PDCA ciklus képezi. A tervezési folyamatot rendszeres időközönként (általában évente) kell végrehajtani, hogy a szervezet operatív tevékenységei össze legyenek hangolva a stratégiai célokkal. Ahelyett, hogy az osztályok, területek egymástól függetlenül (sőt, nemritkán egymás ellen) tevékenykednének, a vállalat stratégiai céljainak meghatározása után minden osztály célokkal rendelkezik, melyek elérése esetén a céget is a stratégiai célok eléréséhez segíti. A kialakult terv azt a néhány, valóban fontos kezdeményezést kell, hogy meghatározza, amelyek a horizontális értékfolyamatokat fejlesztik a vertikálisan szerveződő funkciókon keresztül. A stratégiai célok lebontása nem azonos az éves pénzügyi tervezéssel, a lebontási folyamat egy párbeszéd eredménye a felső vezetők és a szervezet többi szintje között. A hosszú távú terveket közép- majd rövid távú tervekre kell lebontani, meg kell határozni a mérföldköveket, majd a szükséges tevékenységeket ezek eléréséhez. A tevékenységek előrehaladását rendszeresen felül kell vizsgálni. Azon cégek, ahol már régóta alkalmazzák a módszert, gyakran dolgozói szintre lebontják a célokat, és ezek megvalósulása képezi a dolgozó értékelésének alapját.